بایگانی نوشته‌ها


هنگام بیرون افتادن دندان کودک در حوادث چه کنیم

هنگام بیرون افتادن دندان کودک در حوادث چه کنیم

​8​​​بیرون افتادن دندانهای جلویی هنگام ضربه حادثه شایعی است که ممکن است همه ما با آن‌ مواجه شویم . خارج شدن دندان به طور کامل بیشتر در کودکان اتفاق می افتد چرا که بافت استخوانی اطراف دندان نرم است و توان نگهداری دندان در حفره دندانی را ندارد .این اتفاق معمولا حین بازی و کمتر در تصادفات می افتد  و در کودکان ۷ تا ۹ سال شایعتر است .

چرا هزینه های دندانپزشکی گران است ؟

چرا هزینه های دندانپزشکی گران است ؟

یکی از چالش های اخیر مربوط به شغل دندانپزشکی هزینه های مربوط به این رشته و تعرفه های درمان می باشد که بر عهده بیمار است . امروزه به علت وضع اقتصادی جامعه و مشکلات اقتصادی که گریبانگیر جامعه شده است همواره این سوال در ذهن مخاطب ایجاد می شودکه چرا هزینه های درمان دندانپزشکی سرسام آور میباشد. در این مقاله سعی دارم به علل و عوامل این معضل از نگاه همکاران و بیماران بپردازم .

درباره‌ی نویسنده
بیوگرافی دکتر فرزین مازیار
دکتر فرزین مازیار در سال ۱۳۵۸ در شهر اهواز در خانواده ای علمی چشم به جهان گشود  .پدر ایشان پزشک متخصص جراحی عمومی و استاد دانشگاه علوم‌ پزشکی جندی شاپور اهواز بودند و او آخرین فرزند خانواده می باشد که تمامی برادرانش در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در شهر تهران به امر مقدس درمان مشغول می باشند ‌. وی دوره دبستان و اموزش متوسطه را در شهر اهواز به اتمام رساند و در سال ۱۳۷۷ موفق به ورود در دانشکده دندانپزشکی دانشگاه جندی شاپور اهواز گردید که در سال ۱۳۸۳ فارغ التحصیل شده و دوران مقدس سربازی را در شهرستان محروم میلاجرد و کمیجان از توابع استان مرکزی در قالب دندانپزشک به اتمام رساند . پس از آن جهت ارتقای سطح علمی خویش در آزمون تخصصی دندانپزشکی شرکت نمود و موفق به قبولی در رشته تخصصی درمان ریشه (اندودانتیکس) دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در سال ۱۳۸۶ گردید که این دوره را در سال ۱۳۸۹ با موفقیت به پایان رساند و کلینیک تخصصی خود را در همان سال در منطقه صادقیه تهران  تاسیس نمود و به مدت یکسال نیز به عنوان استاد در دانشکده دندانپزشکی بین الملل شهید بهشتی به امر آموزش پرداخت .
ایشان هم اکنون در کلینیک دندانپزشکی دکتر مازیار مشغول به فعالیت می باشند.

اطلاعات بیش‌تر
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...